Zgłoś się do programów szkolnych PAH

Szkolne programy PAH

Zespół Edukacji Polskiej Akcji Humanitarnej zaprasza nauczycieli i uczniów do udziału w tegorocznych programach szkolnych PAH. Materiały są przygotowane na ewentualność pracy zdalnej.

Szkoła Humanitarna

Zaproszenie kierujemy do szkół ponadpodstawowych, z całej Polski. Wspólnie ćwiczyć będziemy krytyczne spojrzenie na rzeczywistość, także tą, kreowaną przez media. Głębiej zastanowimy się także nad globalnymi współzależnościami i naszą odpowiedzialnością za to jak wygląda świat.

Program ten składa się m.in. ze szkoleń dla nauczycieli/ek i uczniów/uczennic, warsztatów w szkołach, scenariuszy zajęć, konkursów, spotkań World Cafe i refleksyjnych klubów online. Po rocznej współpracy każda ze szkół, która zrealizuje działania zgodne z kryteriami programu otrzymuje tytuł Szkoły Humanitarnej.

Zgłoś się poprzez formularz do 31.08.2020
Uwaga: do programu wybierzemy jedynie 15 szkół!

Godziny Wychowawcze ze Światem

Całoroczny cykl zajęć, który jest zaproszeniem do zgłębiania wyzwań współczesnego świata. Chcemy nie tylko informować o tym, jaki nasz świat jest obecnie, ale także kształtować postawy, które pomogą nam uczynić go bardziej sprawiedliwym w przyszłości.

Ten program sprawdzi się nie tylko na lekcjach wychowawczych, ale także na zajęciach świetlicowych i opiekuńczo-wychowawczych na wszystkich poziomach edukacji. Wszystkie osoby, które wypełnią formularz otrzymają od nas materiały.

Zgłoś się poprzez formularz do 21.09.2020

Wiem i Działam

Cykl zajęć o mądrym pomaganiu, składający się z minimum 4 zajęć oraz działania informacyjnego i/lub zbiórki pieniędzy na rzecz osób dotkniętych kryzysami humanitarnymi. Uczestnictwo w programie proponujemy klasom, grupom, a nawet całym szkołom. Przygotowaliśmy materiały dla wszystkich poziomów edukacyjnych, a zgłoszenia przyjmujemy przez cały rok.  Wszystkie osoby, które wypełnią formularz otrzymają od nas materiały.

Kliknij i poznaj szczegóły programu

Zgłoś się poprzez formularz w dowolnym momencie roku szkolnego

Zapraszamy też do społeczności Edukacja PAH na Facebooku lub do kontaktu bezpośredniego przez maila edukacja@pah.org.pl.

Ostatnia aktualizacja: 27 sierpnia 2020