Nauczyciel Przyszłości, czyli warsztaty jak uczyć programowania oraz jak nauczać online

Szkoła Giganci Programowania po raz kolejny uruchamia program bezpłatnych warsztatów online. Tym razem jednak w „ławkach” zasiądą nauczyciele. W trakcie szkolenia, pedagodzy dowiedzą się jak wprowadzić uczniów w tematykę programowania w języku Scratch, Python oraz jakie narzędzia wykorzystać w nauczaniu zdalnym. Projekt startuje już na początku czerwca.

„Nauczyciel Przyszłości” to akcja skierowana do kadry nauczycielskiej, zwłaszcza nauczycieli informatyki oraz nauczycieli wczesnoszkolnych, ale także osób uczących innych przedmiotów oraz pedagogów pracujących w szkolnych świetlicach.

Udział w szkoleniu zostanie potwierdzony certyfikatem. Pierwsze zajęcia odbędą się 2 czerwca 2020 roku.

Celem warsztatów jest wprowadzenie nauczycieli w tematykę nauczania podstaw programowania w języku Scratch i Python oraz narzędzi wspomagających nauczanie zdalne. Zajęcia będą prowadzone w formie webinarów.

W przyszłości coraz więcej zawodów opierać się będzie na świecie cyfrowym, dlatego ważne jest, aby nauczyciele znali podstawy nauczania języków programowania i mogli przekazywać je uczniom na zajęciach informatyki już na poziomie szkoły podstawowej, a także średniej.

Program obejmuje trzy warsztaty tematyczne: „Nauczanie programowania w języku Scratch”, „Nauczanie programowania w języku Python” oraz „Nauczanie online”.

Pierwsze dwa składają się z 3 zajęć i są w szczególności adresowane do nauczycieli informatyki. „Nauczanie programowania w języku Scratch” dostosowany jest także do programu nauczania w klasach 1–3 i polecany jest w szczególności nauczycielom wczesnoszkolnym oraz pedagogom prowadzącym zajęcia w szkolnych świetlicach. Trzeci warsztat obejmujący 2 spotkania, kierujemy natomiast do całej kadry nauczycielskiej, a także do dyrekcji szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Udział nauczycieli w warsztatach jest nieodpłatny. W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani nauczyciele. Mogą oni skorzystać ze wszystkich blogów tematycznych lub zapisać się na wybrane przez siebie zajęcia.

Aby wziąć udział w zajęciach „Nauczyciel Przyszłości”, należy zarejestrować się poprzez formularz zapisowy.

Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2020