77. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

19 kwietnia wspólnie uczcijmy 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Zachęcamy nie tylko do przypięcia wirtualnego żonkila, ale także do udziału w wirtualnych obchodach upamiętniających wydarzenia z 1943 r.

Program wirtualnych obchodów 19 kwietnia

Serię wydarzeń „Muzeum POLIN w Twoim Domu”, poświęconą tematowi powstania w getcie warszawskim, można obejrzeć także na muzealnym Facebooku.

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2020. Dołącz wirtualnie!

Muzeum POLIN już po raz ósmy zachęca do udziału w akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”. Tegoroczna edycja jest szczególna, bo i szczególne są warunki, z którymi przyszło nam się zmierzyć. W sytuacji, która zmusza nas do zachowania społecznego dystansu, jeszcze bardziej doceniamy wartość wspólnoty i ludzkiej solidarności. Szczegóły akcji Żonkile 2020.

Wydarzenia edukacyjnych dla szkół, bibliotek i instytucji

Muzeum POLIN zaprasza szkoły, biblioteki oraz instytucje z całej Polski do udziału w zajęciach edukacyjnych online w ramach akcji Żonkile, by upamiętnić 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Szczegółowy program wydarzeń edukacyjnych

Informacje historyczne

Na stronie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN opublikowano obszerny materiał historyczny, przybliżający szczegóły wydarzeń z 1934 roku. Powstanie w getcie warszawskim. Informacje historyczne

Zachęcamy nauczycieli i uczniów do skorzystania z wybranych materiałów i zasobów ORE (teksty źródłowe, ilustracje, ćwiczenia, multimedia), związanych z powstaniem. Są one dostępne na portalu epodreczniki.pl:

19 kwietnia bądźmy razem na znak, że #ŁączyNasPamięć.

Źródła:

1. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN