XXXVII seminarium szkoleniowe w Yad Vashem

Zapraszamy do udziału w XXXVII seminarium szkoleniowym w International School for Holocaust Studies Yad Vashem dla nauczycieli, na temat nauczania o Holokauście oraz żydowskiej historii i kulturze w ramach projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”.

Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie oraz International School for Holocaust Studies Yad Vashem w Jerozolimie zapraszają do udziału w seminarium szkoleniowym na temat nauczania o Holokauście oraz historii i kultury Żydów, które odbędzie się od 28 czerwca do 5 lipca 2020 r. w Yad Vashem (Izrael).

Seminarium prowadzone w ramach projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” adresowane jest do nauczycieli szkół podstawowych (klasy 7–8) i średnich, zajmujących się historyczną edukacją obywatelską skierowaną na przeciwdziałanie rasizmowi i antysemityzmowi. Seminarium adresowane jest do nauczycieli, którzy nie uczestniczyli dotychczas w tej formie doskonalenia zawodowego.

Celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy na temat historii i kultury żydowskiej oraz metodyki nauczania o Holokauście.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są do 1 marca 2020 r. za pośrednictwem formularza elektronicznego na stronie szkolenia.ore.edu.pl

Zapraszamy !

Ostatnia aktualizacja: 18 lutego 2020