Kurs oceniania kształtującego „Formative Assessment – Shaping Student Learning”

School Education Gateway i European Schoolnet Academy zapraszają na bezpłatny kurs on-line dla nauczycieli „Formative Assessment – Shaping Student Learning” prowadzony w języku angielskim.

Po co kurs oceniania kształtującego?

Rola nauczycieli nieustannie podlega zmianom. Nauczyciel staje się coraz mniej ważny jako przekaźnik wiedzy, a coraz częściej staje się trenerem uczenia. Pomagając uczniom zrozumieć proces nauczania przygotowuje ich do uczenia się przez całe życie. Oznacza to ciągłą interakcję z uczniami, zrozumienie ich potrzeb edukacyjnych i ułatwianie nauki uczniom, którzy potrzebują dodatkowego wsparcia. Ocena kształtująca to narzędzie do tego. Pozwala nauczycielom modyfikować proces nauczania zgodnie z potrzebami uczniów w zakresie uczenia się i zachęca uczniów do przejęcia odpowiedzialności za własne uczenie się, dzięki czemu są bardziej zaangażowani.

Treści merytoryczne

Kurs oferuje strategie, materiały i narzędzia do oceny kształtującej, wyjaśnia, dlaczego jest taka ważna i jak można ją wdrożyć w klasie. W trzech modułach uczestnicy dowiedzą się o różnicach między oceną kształtującą a oceną podsumowującą oraz rozwiną umiejętności integracji oceny kształtującej w swoich klasach zarówno w teorii, jak i w praktyce. Uczestnicy poznają konkretne przykłady, będą współpracować z innymi nauczycielami oraz przygotują przykładowy plan lekcji.

Ważne informacje

Grupa docelowa: praktykujący nauczyciele na każdym poziomie oraz nauczyciele – studenci przygotowujący się do wejścia do zawodu

Czas trwania: 4,5 tygodnia

Cotygodniowe zobowiązanie: 3–4 godz./tydzień

Język: angielski

Data rozpoczęcia: 16 marca 2020 r.

Data zakończenia: 15 kwietnia 2020 r.

Rejestracja na kurs

School Education Gateway to inicjatywa Unii Europejskiej finansowana przez Erasmus +, europejski program na rzecz edukacji, szkolenia, młodzieży i sportu.

Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2020