Konkurs unijny – zachęcamy do udziału!

baner z tytułem konkursu

Zapraszamy do udziału w konkursie „Nagroda im. Jana Amosa Comenius’a za wysokiej jakości nauczanie o Unii Europejskiej”, organizowanym przez Dyrekcję Generalną ds. Edukacji, Młodzieży, Sportu i Kultury Komisji Europejskiej. Termin zgłoszeń mija 6 lutego 2020 r.

Celem konkursu jest nagrodzenie szkół, które w inspirujący sposób wspierają uczniów w zdobywaniu wiedzy na temat Unii Europejskiej, zachęcając do spojrzenia na historię Europy oraz jej przyszłość. Nagroda im. Jana Amosa Comenius’a ma również na celu podkreślenie znaczenia nauczania i uczenia się o Unii Europejskiej.

Do kogo skierowany jest konkurs?

W konkursie mogą wziąć uczestniczyć wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych. Warunkiem udziału jest przesłanie wypełnionego wniosku i materiału wideo. Komisja Europejska, po ocenie wniosków, przyzna nagrodę każdemu państwu członkowskiemu w wysokości 8 tys. euro.

Zasady oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są (w języku angielskim) na stronie internetowej.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ostatnia aktualizacja: 3 lutego 2020