Konkurs fotograficzny „Et en plus, mon prof de français est génial”!

28 listopada 2019 roku będzie po raz pierwszy obchodzony jako Dzień Nauczyciela Języka Francuskiego. Z tej okazji Instytut Francuski w Polsce zaprasza uczniów do udziału w konkursie fotograficznym.Jesteś uczniem lub studentem, uczysz się języka francuskiego w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej, na uniwersytecie, w Alliance Française lub w Instytucie Francuskim albo w innej szkole językowej w Polsce;

Cenisz swojego nauczyciela języka francuskiego (lub nauczyciela, który uczy Cię innego przedmiotu po francusku), bo uważasz, że Cię inspiruje i motywuje do nauki.

Zrób swojemu nauczycielowi zdjęcie „w działaniu” (np. w klasie, w trakcie zajęć, które Ci się podobają, z grupą uczniów…) i weź udział w konkursie „Et en plus, mon prof de français est génial”.

Wyślij swoje zdjęcie razem z wypełnionym zgłoszeniem udziału. Uwaga: musisz uzyskać zgodę osób obecnych na zdjęciu na rozpowszechnianie zdjęcia w ramach konkursu. Opatrz zdjęcie tytułem i jednym zdaniem po francusku, w którym wyjaśniasz, co Ci się podoba na zajęciach z języka francuskiego i dlaczego Twój nauczyciel jest fantastyczny.

Na laureatów i wyróżnionych nauczycieli czekają nagrody.

Szczegóły konkursu na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce.

Źródło i fotografia: Instytut Francuski w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2019