Rusza akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”

Już 2 września 2019 roku rozpoczyna się nabór do kolejnej edycji akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”, organizowanej przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli ze szkół ponadpodstawowych z pięciu województw Polski Wschodniej.

Głównym celem akcji jest przybliżanie młodzieży tematyki przedsiębiorczości, budowanie przedsiębiorczych postaw oraz informowanie o wsparciu działania firm przez Fundusze Europejskie. Każdy nauczyciel, który zadeklaruje udział swojej szkoły w akcji, otrzyma pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjną grę planszową „Czas na Start-up!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w lekcji.

Dodatkowo, uczniowie będą mieli szansę wziąć udział w rozgrywkach edukacyjnej gry planszowej. Trzy najlepsze drużyny z każdego z pięciu województw Polski Wschodniej otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, które reprezentowały zwycięskie drużyny. Pozostali uczestnicy rozgrywek otrzymają upominki.

Do udziału w akcji zakwalifikowanych zostanie aż 500 klas, po 100 klas z każdego województwa Polski Wschodniej: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego.

Rejestracja do projektu rozpoczyna się 2 września 2019 roku i potrwa do 26 września 2019 r. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisu do udziału w akcji edukacyjnej należy dokonać poprzez wypełnienie formularza online na stronie: www.lekcjaofunduszach.pl.

Więcej informacji o projekcie można uzyskać  na portalu:  www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja  lub pod numerem telefonu: 515 374 091.

Ostatnia aktualizacja: 5 września 2019

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego