#CodeWeek2019 – Europejski Tydzień Kodowania

Zapraszamy do udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania, który w tym roku odbędzie się w dniach 5–20 października.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!

Inauguracja wydarzenia

Wielkie Święto Programowania to wydarzenie organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji, Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK-PIB (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy). Zapraszamy dzieci, opiekunów, nauczycieli wraz z uczniami – wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzić czas.

Co, gdzie, kiedy?

Wielkie Święto Programowania rozpocznie się w sobotę (5 października) w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie (wejście od strony Recepcji), godz. 9–16. Wstęp na Wielkie Święto Programowania jest bezpłatny.

Dla dzieci

Każde będzie mogło podjąć wyzwanie: przejść 12 stref warsztatowych i zdobyć w każdej z nich specjalną naklejkę. Każda strefa to inne zadanie związane z programowaniem.

Na dzieciaki, które przejdą wszystkie strefy i zdobędą wszystkie naklejki będą czekały wyjątkowe nagrody.

Zwiedzenie wszystkich stoisk może potrwać nawet 1,5 godziny.

Dla rodziców

Przez cały czas trwania imprezy będą działały stoiska eksperckie dla rodziców i opiekunów. Eksperci NASK-PIB porozmawiają o bezpieczeństwie dzieci w internecie. Powiedzą jak mądrze towarzyszyć dziecku w sieci, odpowiedzą na pytania.

Więcej informacji o #CodeWeek2019 na stronie www.koduj.gov.pl

baner codeweek2019