Wojewódzka konferencja „Szkolny doradca zawodowy – zadania i możliwości”

wystąpienie Marty Koch-Kozioł, przedstawiciela WDEZ ORE

27 listopada 2018 r. w Rzeszowie z inicjatywy Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch odbyła się wojewódzka konferencja „Szkolny doradca zawodowy – zadania i możliwości”. Patronat honorowy nad spotkaniem objął Wojewoda Podkarpacki.

Celem konferencji było zwiększenie kompetencji nauczycieli prowadzących zajęcia w zakresie doradztwa zawodowego, promocja kształcenia zawodowego oraz prezentacja dobrych praktyk podejmowanych przez doradców zawodowych w pracy z uczniami. W spotkaniu uczestniczyło 340 osób.

Podczas konferencji Marta Koch-Kozioł, specjalista z Wydziału Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego ORE (WDEZ), przedstawiła zebranym system doradztwa zawodowego w Polsce, a także podkreśliła praktyczny wymiar rozporządzenia w sprawie doradztwa. W spotkaniu uczestniczyli również trenerzy przeszkoleni w projekcie „Przygotowanie trenerów” z województwa podkarpackiego.

uczestnicy spotkania
otwarcie konferencji