Szkoły ćwiczeń – projekty konkursowe

Zaplanuj działania szkoły ćwiczeń w swoim województwie i przygotuj projekt konkursowy. Szósta runda składania wniosków trwa od 19 września 2018 r. od godz. 9.00 do 1 października do godz. 12.00

W czerwcu 2018 r. zaprosiliśmy do przygotowania projektów konkursowych, których efektem będzie utworzenie szkół ćwiczeń w każdym województwie. Do tej pory zgłoszono już 8 projektów – z województw lubuskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Zostały one skierowane do negocjacji, a stąd już bardzo blisko do podpisania umów i realizacji projektów.

Przypominamy: w każdym województwie mogą powstać dwie szkoły ćwiczeń. To oznacza, że wciąż jeszcze jest szansa na przygotowanie wniosku i planowanie działań szkoły ćwiczeń!

Mapa Polski z podziałem na województwa. Wyróżniono na niej województwo lubuskie, w którym limit wniosków konkursowych został wyczerpany. W pozostałych województwach nadal można składać wnioski.

mapa Polski z podziałem na województwa

Lubuskie – to województwo, które jako pierwsze wyczerpało możliwość składania wniosków. Lubuscy projektodawcy czekają już na wyniki negocjacji. W rundzie V wnioski mogą składać organy prowadzące szkoły z pozostałych województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego.

Termin składania wniosków w V rundzie upływa 17 września 2018 r. o godz. 9.00. Organizator konkursu planuje ogłoszenie kolejnej rundy aż do wyczerpania alokacji.

Termin składania wniosków w VI rundzie upływa 1 października o godz. 12.00.

Przepis na szkołę ćwiczeń

• Poznaj „Model szkoły ćwiczeń”
  • Określ obszary działania szkoły ćwiczeń w Twoim regionie
  • Przeanalizuj mapę szkół. Zaproponuj te, które posiadają szczególne osiągnięcia w wybranym obszarze
  • Wybierz szkołę (szkoły), które będą pełniły funkcję szkoły ćwiczeń
  • Zbadaj zasoby wybranej szkoły pod kątem obszarów działania szkoły ćwiczeń
  • Zaproś co najmniej 7 szkół (w tym co najmniej 2 z obszarów wiejskich, wiejsko-miejskich, szkołę integracyjną lub specjalną)
  • Pozyskaj partnerów, z którymi będziesz realizować projekt
  • Zaplanuj działania szkoły ćwiczeń
  • Sporządź i wyślij wniosek!

Gdzie szukać informacji?

Regulamin konkursu, terminy składania wniosków
Kontakt telefoniczny: Małgorzata Bombińska MEN, tel. 22 34 74 348

Model szkoły ćwiczeń