Festiwal Zawodów 2018 w Małopolsce

pokaz umiejętności kelnerskich

Już po raz szósty odbył się w Krakowie Festiwal Zawodów. Przez trzy dni 16 tysięcy uczniów mogło zapoznać się z ofertą małopolskich szkół zawodowych w siedmiu branżach. Ponadto podczas Targów zaprezentowały się także służby mundurowe, uczelnie i goście z regionów partnerskich województwa małopolskiego. Festiwal Zawodów to jedno z licznych działań prowadzonych przez samorząd województwa w celu wspierania i modernizowania kształcenia zawodowego w regionie.

Możliwość rozmowy z przedstawicielami placówek oświatowych była doskonałą okazją do zapoznania się z metodami promocji danego zawodu czy szkoły w środowisku lokalnym. W ramach Festiwalu uczniowie techników i szkół prowadzących kształcenie zawodowe mogli zaprezentować nabywane przez siebie umiejętności zawodowe na 130 stoiskach, przygotowanych we współpracy z przedsiębiorcami.

W „Festiwalu Zawodów 2018 w Małopolsce” wzięli udział Wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Bożena Mayer-Gawron oraz przedstawicie wydziałów zajmujących się kształceniem oraz doradztwem zawodowym. Podczas trzygodzinnego spotkania doradców zawodowych Bożena Mayer-Gawron zaprezentowała zmiany w kształceniu zawodowym oraz bogatą ofertę działań realizowanych przez ORE na rzecz kształcenia i doradztwa zawodowego w Polsce.

Więcej informacji o Festiwalu Zawodów

pokaz umiejętności kelnerskich
delegacja ORE, w środku wicedyrektor ORE Bożena Mayer-Gawron
pokaz kulinarny