Centralna Platforma Dyskusyjna Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego

spotkanie Centralnej Platformy Dyskusyjnej Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego

10 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie Centralnej Platformy Dyskusyjnej Całożyciowego Poradnictwa Zawodowego w projekcie Eurodoradztwo Polska, w programie Erasmus+. Najważniejszym celem Platformy jest integracja działań z obszaru poradnictwa zawodowego podejmowanych przez różne podmioty.

Uczestnicy zaprezentowali swoje doświadczenia i wymienili się dobrymi praktykami realizowanymi przez ich instytucje na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Obrony Narodowej, Centralnego Zarządu Służby Więziennej, Konwentu Dyrektorów Wojewódzkich Urzędów Pracy i Forum Dyrektorów Powiatowych Urzędów Pracy, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy, Zarządu Głównego Związku Zakładów Doskonalenia Zawodowego, Związku Rzemiosła Polskiego oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

W spotkaniu uczestniczyli także wicedyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Bożena Mayer-Gawron, Marta Koch-Kozioł – ekspert wiodący w projekcie „Przygotowanie trenerów do realizacji szkoleń z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego” oraz Jerzy Bielecki – kierownik Wydziału Doradztwa Edukacyjno-Zawodowego.

W swoim wystąpieniu przedstawiciele ORE zaprezentowali działania realizowane na rzecz rozwoju doradztwa zawodowego oraz projekty PO WER: „Przygotowanie trenerów do realizacji szkoleń z zakresu doradztwa edukacyjno-zawodowego”, „Efektywne doradztwo edukacyjno-zawodowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych”, „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”. Przedstawiono również działania realizowane w projekcie Eurodoradztwo Polska/Euroguidance Poland w ramach programu Erasmus+.

Spotkanie w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadziła Ewa Flaszyńska, Dyrektor Departamentu Rynku Pracy.

Źródło: mpips.gov.pl
Fot: mpips.gov.pl