Wręczenie nagród laureatom VI konkursu „Normalizacja i ja”

Prezes Polskiego Komitetu NormalizacyjnegoTomasz Schweitzer wręcza nagrodę Dorocie Niedźwiedź

Aby zainteresować młodych ludzi zagadnieniem normalizacji, PKN corocznie organizuje konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych i nauczycieli pt. „Normalizacja i ja”. Jego celem jest upowszechnianie wśród młodego pokolenia przekonania o roli norm technicznych i normalizacji w życiu codziennym oraz zachęcenie nauczycieli do wprowadzenia tematyki normalizacyjnej do zajęć lekcyjnych.

Szósta edycja konkursu nosiła tytuł „Normy w ochronie środowiska”. Uczestnicy mogli inspirować się ponad tysiącem norm, które dotyczą m.in.: zrównoważonych metod upraw, dostosowania się do zmian klimatycznych, ograniczenia wpływu na środowisko czy wykorzystania innowacyjnych technologii.

Podczas ogólnopolskiej konferencji 16 marca br. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatom konkursu − nagrodzone prace można zobaczyć na stronie wiedza.pkn.pl. Konferencję zorganizowali: Polski Komitet Normalizacyjny i Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie a patronatu udzielił Minister Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Środowiska.

Patronem honorowym VI edycji konkursu „Normalizacja i ja” był Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji. ORE udzielał także wsparcia merytorycznego w ocenie prac. W jury konkursowym zasiadał kierownik Wydziału Edukacji dla Rynku Pracy Bogdan Kruszakin.

Grupa laureatów konkursu z Prezesem PKN
Nagroda dla Doroty Niedźwiedź - nauczycielki Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku
Panel dyskusyjny Normy w ochronie środowiska
Uczestnicy konferencji Normalizacja w szkole