Pozytywnie zaczytani

fot. Fotolia.com

• Raporty, badania
  • Publikacje
  • Dobre praktyki (filmy, poradniki, scenariusze, przykłady działań)
  • Inicjatywy czytelnicze
  • Literatura dla dzieci i młodzieży
  • Przydatne linki

Raporty, badania

Dobre praktyki

Scenariusze zajęć

Propozycje i przykłady działań promujących czytelnictwo

Ogólnopolskie akcje i inicjatywy czytelnicze

• Lekcja RP – projekt edukacyjny realizowany przez Kancelarię Prezydenta RP. Polega on na organizacji w trakcie roku szkolnego cyklicznych lekcji w Pałacu Prezydenckim, skierowanych głównie do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
  • Noc Bibliotek – ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.
  • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 r. kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
  • Czytaj PL – jedna z największych na całym świecie akcji mających na celu promowanie i rozpowszechnianie czytelnictwa.
  • Książka roku – konkurs organizowany przez największy w Polsce opiniotwórczy serwis książkowy lubimyczytac.pl tworzony przez społeczność czytelników. Serwis dla miłośników książek. Opinie, recenzje, rekomendacje książek i oceny czytelników, wirtualna biblioteczka.

Czasopisma elektroniczne

Serwisy biblioteczne