„Edukacja w Akcji: Tech-School” – rozmowa o szkole przyszłości

Konferencja w Centrum Nauki Experyment w Gdyni 3 października br. była spotkaniem nauczycieli i praktyków edukacji. Poprowadzili ją doświadczeni trenerzy i wykładowcy. Wydarzenie zgromadziło tych, którym leży na sercu kształt polskiej szkoły i zachodzących w niej przemian. Wiele z tych przemian − społecznych, psychologicznych, kulturowych, poznawczych − dokonuje się za sprawą  wszechobecnego, multimedialnego oprzyrządowania naszej codzienności prywatnej, zawodowej, szkolnej.

„Edukacji w Akcji” inspirowała przykładami dobrej praktyki, budziła refleksję czy technologie informacyjno-komunikacyjne to dla szkoły więcej możliwości czy pułapek. W debacie na temat granic nowych technologii w szkole uczestniczyła wicedyrektor ORE dr Beata Jancarz-Łanczkowska. Patronem konferencji był Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Plaże Gdyni
Uczestnicy panelu dyskusyjnego w CN Experyment
Wicedyrektor Beata Jancarz-Łanczkowska i Anna Różańska z ORE na konferencji w Gdyni
Widok slajdu Czego powinna uczyć polska szkoła