Ogólnopolski Program „Dzieciaki Mleczaki”

Program „Dzieciaki Mleczaki” powstał z inicjatywy Polskiej Izby Mleka. Jest to edukacyjno- informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Celem programu jest pokazanie dzieciom walorów zdrowotnych mleka, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną.

Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne do prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego Polska Izba Mleka przygotowała działania promujące spożycie mleka i produktów mleczarskich właśnie dla przedszkolaków.

„Dzieciaki Mleczaki” po raz pierwszy zawitały do przedszkoli w 2012 r., a w 2017 liczba uczestników przekroczyła już 70 tysięcy. W ramach programu do przedszkoli trafiają materiały opracowane przez metodyków i pedagogów. Przeprowadzono także mnóstwo konkursów, pikników i spotkań z Mleczną Paczką.

Więcej informacji na stronie internetowej programu

Ostatnia aktualizacja: