Zmiany w kształceniu zawodowym od 1 września 2017 r.

Yellow helmet,architect, level and project drawings

Reforma kształcenia zawodowego nakłada na dyrektora szkoły kształcącej w zawodach konieczność dostosowania organizacji kształcenia zawodowego do aktualnie obowiązującej podstawy programowej.

Ośrodek Rozwoju Edukacji, realizując projekt PO WER „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego”, przygotowuje:

• suplementy do dyplomów i kwalifikacji opracowane na podstawie zmodyfikowanych PPKZ (podstaw programowych kształcenia w zawodach),

• ścieżki rozwoju zawodowego dla zawodów, dla których zmodernizowano podstawy programowe,

• rekomendacje do programów i planów nauczania dla zawodów,

• przykładowe plany i programy nauczania dla 202 zawodów.

Ponadto, odpowiadając na aktualne potrzeby środowiska edukacyjnego w tym zakresie, Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza do zadawania pytań dotyczących wdrożenia reformy kształcenia zawodowego do szkół z dniem 1 września 2017 r. Pytania z obszaru kształcenia zawodowego można zadawać mailowo pod adresem reforma2017.zawodowe@ore.edu.pl lub telefonicznie. Odpowiedzą na nie pracownicy ORE.

Pytania mogą również dotyczyć zaplanowanych działań w projektach realizowanych przez ORE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Rozwój Edukacja, np. „Partnerstwo na rzecz kształcenia zawodowego” oraz „Efektywne doradztwo edukacyjno-zawodowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych”. Produkty tych projektów wspomagają wdrażanie reformy kształcenia zawodowego.

Podajemy również numery telefonów, pod którymi w godzinach 8–16 można zadawać pytania:

• Bogdan Kruszakin tel. 22 345-37-35
  • Małgorzata Koroś tel. 22 345-37-00 w. 317