Doradztwo zawodowe – perspektywy i praktyczne rozwiązania

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu (DODN) zaprasza na konferencję „Doradztwo zawodowe – perspektywy i praktyczne rozwiązania”. Jest ona adresowana do dyrektorów dolnośląskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i zawodowych, szkolnych doradców zawodowych, przedstawicieli różnych instytucji i środowisk, zainteresowanych doradztwem zawodowym.

Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2017 r. w godzinach od 10.00 do 14.10 w siedzibie DODN we Wrocławiu, ul. Skarbowców 8a.

Podczas konferencji wystąpi Bożena Mayer-Gawron, wicedyrektor ds. kształcenia zawodowego Ośrodka Rozwoju Edukacji, która zaprezentuje zmiany w kształceniu i doradztwie zawodowym. Jagoda Kropidłowska, członek Zarządu Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawi dwa projekty realizowane na rzecz doradztwa zawodowego: Olimpiadę z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową oraz Ogólnopolski Tydzień Kariery. Doświadczenia i przykłady dobrych praktyk szkolnego doradcy zawodowego zaprezentuje Marcin Kuc, doradca edukacyjno-zawodowy w Gimnazjum nr 4 w Świdnicy, zaangażowany również w działania Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego w Świdnicy.

Drugą część konferencji wypełni panel dyskusyjny „Dobre praktyki w doradztwie zawodowym na Dolnym Śląsku”. Jego uczestnikami będą Bożena Mayer-Gawron, Beata Moskal-Słaniewska – Prezydent Miasta Świdnicy, Jagoda Kropidłowska, Katarzyna Druczak – koordynator Wałbrzyskiego Systemu Kształcenia i Doradztwa Zawodowego i doradca zawodowy w Zespole Szkół nr 5 w Wałbrzychu, Irena Kląskała-Zaczkiewicz – koordynator sieci doradców zawodowych miasta Wrocławia.

Na konferencję zaproszone zostały ponadto osoby, które wpływają na kreowanie rzeczywistości oświatowej Dolnego Śląska, m.in. Tadeusz Samborski – Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, Roman Kowalczyk – Dolnośląski Kurator Oświaty oraz Jerzy Więcławski – Dyrektor Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej DODN we Wrocławiu. Osoby zainteresowane znajdą tam również formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać do DODN do 30 marca 2017 r.

Serdecznie zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja: