II Konferencja i Targi „Edu IT. Nowe Technologie w edukacji”

Czy da się własnoręcznie zbudować komputer i czy Wasi uczniowie już to zrobili? Czy komputerem może zawładnąć tylko mysz i co by było gdyby do komputera wpiąć marchewkę? Po co w szkole nowe technologie i jak sprawić by nowe technologie pomagały w pracy? Jak skutecznie korzystać z cyfrowych narzędzi na lekcjach? Na te i inne pytania będziemy szukać odpowiedzi podczas drugiej edycji Konferencji „Edu IT. Nowe technologie w edukacji”.

Zapraszamy na II edycję Ogólnopolskiej Konferencji i Targów „Edu IT. Nowe technologie w edukacji".

W PROGRAMIE MIĘDZY INNYMI:

Sesja plenarna i panel dyskusyjny „Co nam daje doświadczanie”

Sesje równoległe podzielone na bloki tematyczne dla:

• dyrektorów szkół,
  • nauczycieli przedmiotów ścsłych,
  • nauczycieli przedmiotów przyrodniczych,
  • nauczycieli przedmiotów humanistycznych i języków obcych,
  • pedagogów,
  • psychologów oraz nauczycieli pracujących z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkoli.

A także: pokazy naukowe, wystąpienia i warsztaty prowadzone przez przedstawicieli centrów nauki, warsztaty i wykłady poświęcone bezpieczeństwu w sieci, warsztaty programowania i kodowania, prezentacje nowinek sprzętowych dla edukatorów i nauczycieli oraz punkt konsultacyjny na temat pozyskiwania środków z UE dla szkół i placówek oświatowych.

Organizator:

Śląska Sieć Metropolitalna Sp. z o. o.

Data i miejsce:

10 grudnia 2015 r., Gliwice

Adresaci:

Nauczyciele, dyrektorzy szkół, przedstawiciele organów prowadzących oraz organów nadzoru, trenerów i edukatorów stosujących technologie IT w codziennej praktyce nauczania na różnych etapach edukacyjnych, przedstawicieli jednostek naukowych i instytucji.

Strona www:

www.ssm.silesia.pl/konferencja/edu-it-2015/