E-podreczniki. Jak z nich korzystać?

E-podręczniki – to proste!

Nasze e-podręczniki to biblioteka bezpłatnych, zgodnych z aktualną podstawą programową i zatwierdzanych przez MEN materiałów edukacyjnych – od edukacji wczesnoszkolnej do szkoły ponadgimnazjalnej. E-podręczniki nie tylko przekazują wiedzę, ale również kształtują kompetencje informatyczne, czytelnicze i medialne. Wykorzystują naturalną skłonność dzieci i młodzieży do wspólnej pracy i zabawy, fascynację nowymi technologiami. Przenoszą naukę do naturalnego środowiska dzieci i młodzieży, jakim jest Internet – e-podręczniki są tam dostępne bezpłatnie w dowolnym czasie i w każdym miejscu. (E-podręczniki z platformy www.epodreczniki.pl posiadają wersje offline – do pracy bez Internetu lub gdy łącze jest słabej jakości)

Jak korzystać z e-podręczników?

Aby z nich skorzystać, wystarczy wejść na stronę www.epodreczniki.pl, wybrać poziom edukacyjny, przedmiot i rozpocząć pracę. Intuicyjna nawigacja, spisy treści, a także pliki pomocy sprawiają, że korzystanie z e-podręczników jest naprawdę łatwe!

e-podręczników można korzystać na wiele sposobów: prawie niezależnie od posiadanego w szkole sprzętu oraz jakości łącza internetowego. Można je wykorzystywać w klasie – w całości lub fragmentach – w pracach domowych, zajęciach terenowych z wykorzystaniem tabletów, w pracowni komputerowej i nie tylko.

Zachęcamy do wykorzystania e-podręczników na zwykłych lekcjach – do pokazania filmu, zdjęć czy fragmentów tekstu za pomocą rzutnika multimedialnego czy tablicy interaktywnej.  Ze względu na swoją dostępność, e-podręczniki nadają się świetnie także do pracy w domu: przygotowania do lekcji, powtarzania i utrwalania nabytej wiedzy czy odrabiania prac domowych. Są wprost wymarzonym narzędziem do pracy metodą odwróconej klasy, metodą projektu edukacyjnego, WebQuestu, e-portfolia itp.

Obejrzyj filmy i zobacz jak korzystać z e-podręczników.

{youtube}ybdeFwAtSeE|560|315{/youtube}

{youtube}Mxr4C7S5iQA|560|315{/youtube}

Polecamy też inne filmy o e-podręcznikach

Zasoby dodatkowe

Oprócz e-podręczników udostępniamy także obszerny katalog zasobów dodatkowych do wykorzystania podczas zajęć i prac domowych.

Kurs e-learningowy

Dla chętnych przygotowaliśmy specjalny kurs e-learningowy dotyczący korzystania z e-podręczników (poza e-podręcznikami, także takie zagadnienia jak prawo autorskie czy dydaktyka medialna). Kurs dostępny jest na stronie www.kursy.epodreczniki.pl.

Ostatnia aktualizacja: