Scratch w e-podręcznikach

Finał II edycji projektu „Mistrzowie Kodowania” (1 czerwca) był wielkim świętem programowania. Uczniowie i nauczyciele z ponad 280 szkół dzielili się swoimi programistycznymi osiągnięciami i korzystali z licznych atrakcji, przygotowanych m.in. przez Ośrodek Rozwoju Edukacji i partnerów.

Prezentowaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z Internetu (NASK) oraz e-podręczniki (Grupa Edukacyjna).

Mistrzowie Kodowania to największy w Polsce program edukacyjny kształtujący kompetencje przyszłości wśród dzieci, którym objęto 630 szkół. Dzięki temu 35 tysięcy uczniów miało szansę przejść przez cykl 16 lekcji programowania m.in. w języku programowania Scratch.

Elementy tego właśnie języka, znajdą się w przygotowywanych e-podręcznikach do informatyki, a próbkę – jedną z lekcji dla klasy 4 szkoły podstawowej − możecie ocenić sami już teraz. Zachęcamy!

Informatyka 4 klasa SP: e-podręcznik

Oficjalna strona SCRATCH

Więcej o Festiwalu na stronie mistrzowiekodowania.pl

Ostatnia aktualizacja: