Delegacja z Kirgistanu w ORE

Polski system edukacji oraz dotychczasowe efekty reformy systemu oświaty to zagadnienia, którymi szczególnie byli zainteresowani przedstawiciele Republiki Kirgiskiej. Delegację z tego kraju mieliśmy przyjemność gościć 23 czerwca 2015 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji. Nasi goście pytali także o egzaminy zewnętrzne, system wsparcia dla szkół, podnoszenie kwalifikacji zawodowych nauczycieli i awans zawodowy nauczycieli. Podczas spotkania przedstawiliśmy założenia projektu Cyfrowa Szkoła, a także pokazaliśmy wybrane fragmenty przygotowywanych dla uczniów e-podręczników.

Zaplanowana na 22-26 czerwca wizyta studyjna przedstawicielstwa Republiki Kirgiskiej w Polsce odbędzie się w ramach projektu współpracy polsko-kirgiskiej, będącego częścią programu RITA “Przemiany w regionie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.

Wśród delegatów są m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Centrum Integracji Społecznej, Fundacji Sorosa, Kirgiskiej Akademii Edukacji, kirgiskiej Koalicji Otwartych Zasobów Edukacyjnych.

Ostatnia aktualizacja: