Konferencja naukowa i warsztaty edukacyjne: „Edukacja medialna i programowanie w cyfrowej szkole”

alt

Podczas konferencji przeanalizujemy dotychczasowe sposoby uczenia i towarzyszące im narzędzia. Podpowiemy jakie możliwości daje współczesnej szkole rozwój nowoczesnych technik badawczych i dorobek e-technologii.

Zastanowimy się, jakie korzyści i ewentualne obawy rodzi dynamiczny wzrost informatycznych rozwiązań technicznych zarówno dla ucznia jak i nauczyciela. Pierwszy dzień poświęcony będzie prezentacji nowoczesnych zdobyczy nauki, ich omówieniu i praktycznemu wykorzystaniu w szkołach, natomiast drugi dzień zastosowania innowacyjnych technologii, programów, urządzeń i innych akcesoriów z zakresu przydatnych w szkole pomocy naukowych.

Organizator:

Urząd Miasta i Gminy we Wrześni i Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni

Data i miejsce:

Września, 6-7 marca 2015 r.

Adresaci:

Udział w konferencji zapowiedzieli przedstawiciele kilku ośrodków naukowych, profesorowie uczelni, kadra menedżerska wdrażająca nowoczesne rozwiązania służące przekazywaniu wiedzy uczniom, a także dyrektorzy, nauczyciele różnych przedmiotów z Wielkopolski oraz przedstawiciele samorządów.

Strona internetowa wydarzenia:

www.lepszaedukacja.pl/

Ostatnia aktualizacja:

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego