Kopernika zdobyły Zgrzyciaki

Wracamy raz jeszcze do odsłony interaktywnego e-podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej. Dziś prezentujemy galerię zdjęć z tego ważnego dla wszystkich wydarzenia.

Przypomnijmy, że 16.10.2014 roku w obecności Joanny Kluzik-Rostkowskiej zobaczyliśmy interaktywne środowisko edukacyjne, które już od września 2015 roku będzie dostępne dla wszystkich uczniów. W Centrum Nauki Kopernik w Warszawie w towarzystwie ponad trzystu przybyłych nauczycieli, pedagogów oraz dzieci przeprowadzono lekcję pokazową z wykorzystaniem e-podręcznika. Uczniowie z klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach wykonywali wspólnie ze swoją nauczycielką, Renatą Pawelec ćwiczenia interaktywne na tablicy multimedialnej. Ich wirtualnym przewodnikiem były Zgrzyciaki, które wprowadzają najmłodszych w świat nauki.

Pierwsze dwie testowe lekcje dla klasy 1 są dostępne na stronie platformy internetowej www.epodreczniki.pl – pod tym adresem od początku przyszłego roku szkolnego 2015/2016 nauczyciele, dzieci i ich rodzice znajdą pełne zasoby edukacyjne, począwszy od 1 klasy szkoły podstawowej, aż po klasę maturalną.

Prezentowane dwie testowe lekcje dla klasy 1 po raz pierwszy oficjalnie odkrywają koncepcję e-podręcznika dla najmłodszych. Został on uporządkowany według naturalnego cyklu życia ludzi i przyrody i opiera się na czterech częściach odpowiadających poszczególnym porom roku. Każda część została podzielona na bloki tematyczne, a te z kolei na poszczególne tematy, które ściśle wiążą się ze światem bliskim dziecku – zmianami zachodzącymi w przyrodzie, środowiskiem rodzinnym i szkolnym, świętami, zabawą i nauką.

E-podręcznik dla klas 1–3 szkoły podstawowej stanowi przykład wykorzystania metody nauki przez zabawę. Zaprasza on dzieci do dwóch światów – fantastycznego i realnego. Pierwszy zamieszkują Zgrzyciaki, istoty tajemnicze i nie przez wszystkich widziane. Dzieci poznają Animę, Erona, Figa oraz Profesora Zgrzyta. Drugi świat jest realny i zamieszkują go ludzie, między innymi Julka i Kuba, bliźniaki, które właśnie rozpoczynają naukę w pierwszej klasie.

Ostatnia aktualizacja: