Szkoła dla Rodziców w ramach Małopolskiego Dnia Uczenia Się w Krakowie

altStowarzyszenie 4zmiana w partnerstwie z Instytutem Mówienia Po Niemiecku zaprasza wszystkich chętnych Rodziców na bezpłatny warsztat pt. Budujące Rodzicielstwo wprowadzający w tematykę tworzenia bliskich relacji ze swoimi dziećmi. Spotkanie ma na celu zachęcenie uczestników do autorefleksji nad tym, jak widzimy nasze dzieci, dostarczyć informacji o skutecznych metodach komunikacji wypracowanych przez program Szkoły dla Rodziców i stanowić inspirację do poszukiwań własnych dróg rozwoju w roli rodzicielskiej.

Chcemy dzielić się doświadczeniem, wyniesionym przez nas ze Szkoły dla Rodziców, stworzyć przestrzeń przyjazną wymianie refleksji nad tym, jakie wyzwania stawia przed nami bycie Mamą i Tatą. Chcemy wspólnie uczyć się tego, jak cieszyć się swoimi dziećmi – Małopolski Dzień Uczenia Się to dobra okazja, aby znaleźć na to czas.
Program spotkania:

• Moje widzenie dziecka – autorefleksja
  • Język rodzicielstwa – metody budującej komunikacji
  • Inspiracje do rozwoju kompetencji rodzicielskich

Rodzice po warsztacie:

• Znają nowe metody komunikacji z dziećmi
  • Potrafią formułować pochwałę opisową wzmacniającą poczucie wartości dziecka
  • Uświadamiają sobie zasoby i obszary rozwijania kompetencji rodzicielskich

W czasie warsztatów pracujemy aktywnymi metodami uczenia się.
Grupa: 8-12 osób
Termin: 7 czerwca 2014, godz. 10.00-14.00