VI Międzynarodowy Kongres Pedagogów Pracujących Na Rzecz Integracji „Kreatywni w szkole – kreatywni w życiu”

alt

Celem naszych spotkań kongresowych jest uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych, podkreślenie istoty integracji, przekonanie, że uczestnictwo w społeczeństwie nie powinno dotyczyć sprawności umysłowej czy fizycznej człowieka, ale być związane z jego prawami. Należy tworzyć przyjazne środowisko i warunki do maksymalnego rozwoju każdego dziecka, z uwzględnieniem osób niepełnosprawnych.

Dzielenie się w codziennej pracy pedagogicznej wiedzą i umiejętnościami, przy wykorzystaniu przykładów dobrych praktyk szkół na świecie. Nauczyciele doskonalący własne kompetencje rozwija kreatywność swoich uczniów, efektywnie rozwiązuje z nimi zadania i problemy. Kreatywny nauczyciel daje uczniowi pomysł na życie, a rodzica zbliża do szkoły. Kreatywni uczniowie są gotowi do tworzenia oryginalnych pomysłów i nieszablonowego myślenia, zdolni do twórczej dyskusji. Kreatywni w szkole – kreatywni w życiu.

Organizator:

Szkoła Podstawowa nr 6 im. dr. Wł. Gębika

Data i miejsce:

Kwidzyn, 24 maja 2014 r.

Adresaci:

Pedagodzy pracujący na rzecz integracji, rodzice.

Ostatnia aktualizacja: