„XIV Ogólnopolskie Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych”

Celem Forum jest wspieranie nauczycieli przedmiotów przyrodniczych w korzystaniu z technologii informacyjnej i komunikacyjnej oraz inicjowanie przedsięwzięć na rzecz upowszechniania zainteresowania przedmiotami przyrodniczymi na wszystkich etapach edukacyjnych.

Obrady będą się koncentrować wokół tematu: „Wykorzystanie IT w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych”. W planie ogólnopolskiego spotkania nauczycieli przedmiotów przyrodniczych zawarte jest popularyzowanie i wpieranie wykorzystania w działalności edukacyjnej odkryć penologicznych w Krasiejowie poprzez cykl wykładów prowadzonych m.in. przez opolskie uczelnie oraz zapoznanie z historią wykopalisk w Juraparku. Nauczyciele zapoznają się także w czasie konferencji z aktualnymi działaniami podejmowanymi w obszarze edukacji przez RCRE w Opolu (ministerialny program Cyfrowa szkołą, lokalne programy: NTUE, Zaczarowany Świat”, opolska e-szkoła itp.) oraz innymi osiągnięciami w zakresie wykorzystania technologii informacyjnej w edukacji.

Organizator:

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu

Data i miejsce:

Opole, 14-15 września 2013 r.

Adresaci:

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych wszystkich typów szkół, naukowcy

Strona internetowa wydarzenia:

XIV Ogólnopolskie Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych