Wizyta nauczycieli z USA w ORE

W dniu 19 lipca 2012 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji odbyło się spotkanie z uczestnikami wizyty studyjnej „Nauczanie o Holokauście”. Wicedyrektor ORE Pani Marlena Fałkowska przedstawiła Gościom profil działania i misję Ośrodka. Z dużym zainteresowaniem spotkała się prezentacja Pani Ewy Bobińskiej – koordynatora projektów dotyczących nauczania o historii i kulturze Żydów, która przedstawiła sposób uczenia o Holokauście w polskich szkołach poprzez programy, podręczniki, a także inne materiały dydaktyczne wspierające nauczycieli.

Zostały zaprezentowane programy realizowane przez Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich ORE:

Pamięć dla Przyszłości– nauczanie o Holokauście oraz Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów– dotyczący spotkań młodzieży polsko-izraelskiej.

Uczestnicy spotkania zapoznali się także z programem 10-dniowych seminariów dla nauczycieli z USA, organizowanych we współpracy Ambasady RP i ORE, omówionym przez jedną z uczestniczek wizyty studyjnej.

Ostatnia aktualizacja: