Polecana literatura

• Bada Electra, Sokou Kateriana, Zafesh, Lee Anne, Flashberger, Buijs Goof: „Poradnik orędownictwa na rzecz HEPS” – dla osób propagujących tworzenie krajowej polityki promocji zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w szkołach, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2011.
  • Boonen Aniek, De Vries Nanne, De Ruiter Silvia, Bowker Sue, Buijs Goof: „Przewodnik HEPS” – zestaw zasad promowania zdrowego żywienia i aktywności fizycznej w szkołach przeznaczony dla osób, instytucji i organizacji działających na poziomie krajowym w Europie, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2011.
  • Dadaczynski Kevin, Paulus Peter, De Vries Nanne, De Riuter Silvia, Buijs Goof: „Katalog i narzędzie HEPS” – zestaw kryteriów i narzędzi do oceny jakości szkolnych programów wykorzystywanych w promowaniu zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2011.
  • Katarzyna Pankowska-Koc, Katarzyna Szczepkowska: Edukacja zdrowotna w wychowaniu fizycznym. Scenariusze lekcji dla gimnazjów”. Agencja Reklamowo-wydawnicza Althea DESIGN Sp. z o.o., Warszawa 2011.
  • Kierczak Urszula: „Metoda projektów w pracy nauczyciela wychowania fizycznego”. Oficyna Wydawnicza „Impuls”, Kraków 2012.
  • Kowalewska Anna, Tabak Izabela: „Pakiet edukacyjny dla nauczycieli z zakresu profilaktyki palenia tytoniu”. Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2011.
  • Simovska Venka, Dadaczynski Kevin, Viig Nina, Tjomsland Hege, Bowker, Sue, Woynarowska Barbara, De riuter Silvia, Buijs Goof: „Narzędzie dla szkół” – przydatny dla wdrażania i realizacji programów zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2011.
  • Wolny Barbara: „Edukacja zdrowotna w szkole”. Wydawnictwo Diecezjalne. Sandomierz 2008.
  • Woynarowska Barbara (red.): „Edukacja zdrowotna. Poradnik dla nauczycieli wychowania fizycznego w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych”. Wydawnictwo Pedagogiczne ZNP. Kielce 2012.
  • Woynarowska Barbara: „Edukacja zdrowotna. Podręcznik akademicki”. Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2008.
  • Young Ian: „Jak wspierać rozwój i zdrowie młodzieży”. Ośrodek Rozwoju Edukacji, Warszawa 2012.

Ostatnia aktualizacja: 18 lipca 2018