XIX edycja Szkoły dla Rodziców i Wychowawców w Tarnowie

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców w Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno-Terapeutycznej w Tarnowie zbliża się do jubileuszu. 25 maja 2011 roku zakończyła się XIX edycja Szkoły.

Na kurs zgłosiło się blisko 30 osób, potwierdziło swój udział w zajęciach 15, a na pierwsze zajęcia przyszło 20 rodziców i wychowawców. Skąd dowiedzieli się o zajęciach? Jak widać kurs  budzi zainteresowanie w środowisku tarnowskim i najmocniej zadziałał tzw. marketing szeptany. Trudno było pracować w niewielkiej sali, a napięcie związane z rozpoczynaniem kursu towarzyszące zarówno uczestnikom, jak i prowadzącym podgrzewało atmosferę już od pierwszych zajęć.

Mimo sporej motywacji rodziców do pracy nad swoimi trudnościami i wprowadzaniem zmian frekwencja w tak licznej początkowo grupie malała, aż ustaliła się docelowo grupa 14 osobowa.

Każdy z realizowanych  tematów miał swoich „miłośników” i fascynatów.  Były tematy, które budziły szczególne emocje wszystkich i prowokowały do wypowiedzi , burzliwych czasem dyskusji, wglądu w siebie i przemyśleń.

Żal się było rozstawać. I żal to był niezwykły, bo odnalezione grudki złota wycisnęły łzy wzruszenia i szczęścia. W końcowej rundce wybrzmiało zdanie przecudnej urody: „to była najwspanialsza szkoła, do jakiej chodziłam!.”

Grupa zadeklarowała chęć spotkania się na początku lipca, by porozmawiać „jak działa” to, o czym uczyliśmy się przez dziesięć tygodni. I przywołana została konieczność ponownego przeżycia przygody w nowej edycji II części Szkoły „Rodzeństwo bez rywalizacji- budowanie porozumienia między dziećmi”.

Wystarczy popatrzeć na uśmiechnięte, acz bardzo zmęczone twarze. Po całym dniu pracy, a potem nauki, o godz. 20 .00 wieczorem zmęczenie mieszane z radością – tak się wygląda proszę rodziców. Tak działa Szkoła.

Oprac. Agnieszka Skołyszewska

Ostatnia aktualizacja: