Przyjemne z pożytecznym

W dniach 22.01 – 29.01 2011r w miejscowości Abetone – Włochy grupa polskich rodziców, miała okazję poznać program “Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”.

Około 40 rodzin ze Śląska (miejscowośc Świętochłowice) przyjechało wraz z pociechami do pięknej miejscowości włoskiej – Abetone położonej w górach Apeninach  na wysokości ok. 1400 m n.p.m., gdzie rozpościerało się ok. 130 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Dzieci radziły sobie doskonale. Natomiast rodzice czas wolny postanowili wykorzystać na doskonalenie praktycznych umiejętności komunikcji z dziećmi i młodzieżą, zapragnęli też nauczyć się rozwiązywania problemów poprzez prowadzenie debaty rodzinnej. Rodzice mieli okazję wymienić się doświadczeniami, chętnie też brali udział w scenkach i “zamieniali się” w dzieci.
Radość i zaangażowanie rodziców w warsztatch wywołało zainteresowanie ze strony dzieci i młodzieży i zakończyło się prośbą o przeprowadzenie podobnych zajęć z nimi. Dzieci uczyły się chwalić siebie i rodziców, zaś młodzież szukała swojej tożsamości i wyrażała swoje oczekiwania wobec rodziców. Spotkanie z młodzieżą zakończyło się wielkim wyzwaniem dla dorosłych: "Ufamy tylko tym dorosłym, którzy nas szanują"?
Ciepły klimat bycia razem zakończyl się planowaniem następnego wyjazdu zagranicznego …" na którym znów połączymy przyjemne z pożytecznym – planuje organizator wyjazdu Eugeniusz Fick.

Oprac.: Halina Czerwińska

Ostatnia aktualizacja: