Uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów Szkoła Promująca Zdrowie

2 grudnia w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej odbędzie się uroczyste wręczenie 17 szkołom Krajowych Certyfikatów Szkoła Promująca Zdrowie.

To prestiżowe wyróżnienie przedstawiciele szkół otrzymali z rąk Pani Katarzyny Hall – Minister Edukacji Narodowej oraz Pani Profesor Barbary Woynarowskiej – Przewodniczącej Centralnej Kapituły Krajowego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie.

Wyróżnione szkoły zostały przyjęte do Krajowej Sieci Szkół Promujących Zdrowie i Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia w Europie. Przynależnością do krajowej sieci może pochwalić się obecnie 49 placówek w Polsce. Placówki te realizują standardy szkoły promującej zdrowie, podejmują systemowe działania na rzecz zdrowia całej społeczności szkolnej, swoją pracę poddają rzetelnej autoewaluacji, a swoimi doświadczeniami dzieją się z innymi.

Podczas uroczystości Pani Profesor Barbara Woyarowska odebrała z rąk dyrektora Ośrodka Rozwoju Edukacji powołanie na naukowego konsultanta ORE ds. promocji zdrowia.

Ostatnia aktualizacja: