Szkolna Interwencja Profilaktyczna – Upowszechnianie programu

Sprawozdanie z realizacji programu „Szkolna Interwencja Profilaktyczna” w 2020 i 2021 r.

Monitoring realizacji programu „Szkolna Interwencja Profilaktyczna” za rok 2020 i 2021 był przeprowadzony od lipca do października 2022 r. Odpowiedzi dotyczące realizacji działań otrzymałam od 60 spośród 61 instruktorów programu.

W roku 2020, czyli pierwszym roku pandemii COVID-19 instruktorzy programu przeszkolili:

• Przeszkolili 48 rad pedagogicznych (łącznie 1442 nauczycieli),
  • Przeszkolili 9 grup realizatorów programu (łącznie 138 nauczycieli),
  • Prezentowali program na 17 konferencjach lub seminariach profilaktycznych, w których wzięło udział ok. 350 uczestników.

W roku 2021, czyli drugim roku pandemii COVID-19 instruktorzy programu przeszkolili:

• Przeszkolili 49 rad pedagogicznych (łącznie 1662 nauczycieli),
  • Przeszkolili 22 grupy realizatorów programu (łącznie 417 nauczycieli),
  • Prezentowali program na 19 konferencjach lub seminariach profilaktycznych, w których wzięło udział ok. 664 uczestników.

Przy okazji zbierania powyższych danych została zaktualizowana lista instruktorów programu. Obecnie mamy 45 rekomendowanych instruktorów.

Sprawozdanie z realizacji programu „Szkolna Interwencja Profilaktyczna” w 2019 r.

Monitoring realizacji programu „Szkolna Interwencja Profilaktyczna” za rok 2019 został przeprowadzony w lutym i marcu 2020 r. Odpowiedzi dotyczące realizacji działań przesłało 43 spośród 61 instruktorów programu.

Program jest realizowany w całej Polsce przez rekomendowanych instruktorów, którzy w 2019 r. przeszkolili:

• 104 rady pedagogiczne – ogółem 2 940 kolejnych nauczycieli uczestniczących w I etapie wdrażania programu;
  • 47 grup nowych realizatorów – ogółem 664 nauczycieli uczestniczących również w II etapie wdrażania programu (czyli 12-godzinnym treningu umiejętności prowadzenia interwencji profilaktycznej).

Instruktorzy promowali program także podczas seminariów i konferencji profilaktycznych: odbyły się 22 wydarzenia tego typu, w których udział wzięło 827 osób. Dodatkowo organizowano grupy wsparcia i superwizje dla realizatorów programu oraz upowszechniano informacje o programie.

Ostatnia aktualizacja: 12 kwietnia 2023

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego