Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – informacje dla rodziców

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców.Logo

Rodziców, którzy chcieliby popracować nad poprawą kontaktu z dzieckiem poprzez budowanie więzi i dialogowych relacji ze swoim dzieckiem, zapraszamy do wzięcia udziału w 40-godzinnych warsztatach prowadzonych na terenie całego kraju.

Warsztaty dla rodziców prowadzą przygotowani realizatorzy programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”. Na stronach Ośrodka Rozwoju Edukacji można znaleźć informacje o osobach rekomendowanych do prowadzenia warsztatówZapisy na szkolenia bezpośrednio u realizatorów.

Zaświadczenie może otrzymać osoba, która uczestniczyła we wszystkich zajęciach. Tylko w uzasadnionych przypadkach może to być obecność na 80% zajęć, pod warunkiem, że nieobecności nie będą na dwóch spotkaniach pod rząd.

Podstawowe tematy i idee programu zawiera Jak kochać i wymagać. Poradnik dla rodziców
Każdy moduł zawiera artykuł i materiał do autorefleksji dla rodziców nt.:
  1. Jak określać dziecku granice?
  2. Jak zachęcać dziecko do współpracy?
  3. Czy powinno się karać dzieci?
  4. Jak zachęcać dziecko do samodzielności?
  5. Jak uwolnić dziecko od narzuconych mu ról?
  6. Jak mądrze chwalić dzieci?

W części Literatura podstawowa zamieszczone zostały informacje na temat polecanych pomocy dla rodziców.

Ostatnia aktualizacja: 19 lutego 2018

Ośrodek Rozwoju Edukacji realizuje projekty dofinansowane z funduszy europejskich w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego