Notice: Trying to get property of non-object in /home/ore5/public_html/oreglowna/components/com_content/views/category/view.html.php on line 277

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ogłasza nabór na: Kurs e-learningowy pn. „Praca z uczniem ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w szkole integracyjnej i ogólnodostępnej (etap edukacji wczesnoszkolnej)". Rozpoznawanie ryzyka dysleksji. Kurs przeznaczony jest dla nauczycieli i specjalistów pracujących w edukacji wczesnoszkolnej w szkołach integracyjnych i ogólnodostępnych, którzy spełniają dwa warunki:

  • mają w swoich szkołach uczniów z symptomami ryzyka dysleksji lub ze zdiagnozowanymi specyficznymi trudnościami w uczeniu się w kl. I-III, również wśród uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • chcą zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy z tymi uczniami

Rozpoczęcie przewidziano na 07 listopada 2014 r.

Czytaj więcejKurs e-learningowy pn. „Praca z uczniem ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w szkole...

19 września 2014 roku w Ośrodku Rozwoju Edukacji, w Warszawie odbyła się konferencja zorganizowana przez Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych.
Konferencja skierowana była do członków zespołów wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, specjalistów poradni psychologiczno-pedagogicznych i rodziców małego dziecka z niepełnosprawnością, ze szczególnym uwzględnieniem uczestników z obszarów wiejskich.

Czytaj więcejWczesne wspomaganie rozwoju dziecka (WWRD) początkiem efektywnej edukacji − podsumowanie konferencji

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji i Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku zapraszają na konferencję „Usłysz dziecko z mutyzmem w ciszy”, która odbędzie się 21 listopada 2014 r. w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie (Al. Ujazdowskie 28). Celem przedsięwzięcia jest upowszechnienie wiedzy w zakresie możliwości rozwojowych i edukacyjnych dzieci/młodzieży z mutyzmem selektywnym. Konferencja skierowana jest do nauczycieli konsultantów, doradców metodycznych, przedstawicieli poradni psychologiczno-pedagogicznych, dyrektorów szkół, pracowników bibliotek pedagogicznych i innych osób zainteresowanych tematem.

Więcej...

Zapraszamy do zapoznania się z koncepcją modelu wspierania uczniów zdolnych, w którym uwzględniony jest również aspekt specjalnych potrzeb edukacyjnych wynikających z niepełnosprawności lub zagrożenia niedostosowaniem społecznym. Materiał zawiera koncepcją seminarium dotyczącą wsparcia szkół w pracy z uczniem zdolnym. Jest pomocny dla nauczycieli i specjalistów w budowaniu współpracy pomiędzy szkołami i innymi instytucjami działającymi na rzecz rozwijania potencjału uczniów. Publikacja do pobrania w materiałach do pobrania Wydziału Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych.

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ORE oraz Zespół ds. projektu „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym II etap” informują, że konferencja „Działania na rzecz dzieci wielojęzycznych i wielokulturowych – rozwiązania lokalne i systemowe”, która miała się odbyć w dniach 17-18 października 2014 r. w Górze Kalwarii, zostaje odwołana. Przyczyną zaistniałej sytuacji są trudności organizacyjno-formalne.
Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji w późniejszym terminie (prawdopodobnie będzie to początek lutego 2015 r.). Zapraszamy do zaglądania na stronę ORE i ponownej rejestracji w momencie ogłoszenia naboru. Za zmiany oraz związane z tym utrudnienia przepraszamy.