Notice: Trying to get property of non-object in /home/ore5/public_html/oreglowna/components/com_content/views/category/view.html.php on line 277

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji zaprasza na konferencję pt.: Uczeń zdolny – szansa i wyzwanie, która odbędzie się 8 grudnia 2015 r. w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji. Celem przedsięwzięcia jest upowszechnianie wiedzy dotyczącej organizacji kształcenia uczniów zdolnych, poszerzenie wiedzy w zakresie sposobów identyfikacji, rozwijania zainteresowań, predyspozycji i zdolności uczniów w szkole oraz wymiana dobrych praktyk. Konferencja skierowana jest do przedstawicieli Szkół Odkrywców Talentów i Miejsc Odkrywania Talentów, placówek doskonalenia nauczycieli i poradni psychologiczno-pedagogicznych. Zapisy na konferencję za pomocą elektronicznego formularza.

Informujemy, że 1 września 2015 r. weszło w życie nowe Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 lipca 2015 r. w sprawie warunków i trybu przyjmowania do publicznych przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego, szkół i placówek osób niebędących obywatelami polskimi oraz obywateli polskich, którzy pobierali naukę w szkołach funkcjonujących w systemach oświaty innych państw, a także organizacji dodatkowej nauki języka polskiego, dodatkowych zajęć wyrównawczych oraz nauki języka i kultury kraju pochodzenia (Dz. U. z lipca 2015 r., poz. 1202).

Czytaj więcejUczniowie z różnych kultur w szkole

W dniach 22–23 października 2015 r. w Centrum Szkoleniowym w Sulejówku odbyło się spotkanie podsumowujące działania podejmowane w ramach Modelu współpracy instytucji i placówek oświatowych realizujących kształcenie dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w roku szkolnym 2014/2015. Do udziału zaproszono koordynatorów, realizatorów projektu oraz przedstawicieli samorządów terytorialnych. Działania były realizowane z inicjatywy Wydziału Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ORE.

Czytaj więcejModel współpracy instytucji i placówek oświatowych realizujących kształcenie dzieci i młodzieży ze...

W dniach 12-14 października 2015 r. w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku rozpoczęła się kolejna edycja cyklu szkoleń dla realizatorów projektu: Uczeń z zaburzeniami zachowania w szkole nt. „Budowania strategii pracy z dzieckiem przejawiającym zaburzenia zachowania w środowisku szkolnym i rodzinnym”.

Czytaj więcej„Budowanie strategii pracy z dzieckiem przejawiającym zaburzenia zachowania środowisku szkolnym i...

Sprawdzone sposoby skutecznej pracy wychowawczej, budowania relacji między uczniami oraz kształtowania bezpiecznego klimatu społecznego klasy znajdą Państwo w publikacji pokonferencyjnej „Przemoc rówieśnicza wobec dzieci ze SPE, cz. 2”. Zawiera ona materiały z konferencji podejmującej te zagadnienia, która odbyła się w Ośrodku Rozwoju Edukacji i była realizowana w ramach Rządowego programu na lata 2014–2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Zebrane materiały nawiązują do zasobów wypracowanych podczas pierwszego spotkania, dostępnych w Bibliotece Cyfrowej.

Przemoc rówieśnicza wobec dzieci ze SPE. Materiały pokonferencyjne. Część 2
Data dodania: 2015-10-14 [pdf. 981.23 kB] Rozszerzenie pliku: pdf