Notice: Trying to get property of non-object in /home/ore5/public_html/oreglowna/components/com_content/views/category/view.html.php on line 277

Zapraszamy samorządowców na 2-dniową konferencję „Dzieci wielojęzyczne i wielokulturowe w systemie oświaty – rozwiązania systemowe i lokalne”, która odbędzie się w dniach 5-6 lutego 2015 roku w Górze Kalwarii.

Więcej...

W Ośrodku Rozwoju Edukacji 21 listopada 2014 r. odbyła się konferencja „Usłysz dziecko z mutyzmem w ciszy” przygotowana we współpracy z Centrum Terapii Mutyzmu, Nieśmiałości i Lęku. Uczestnicy mogli zapoznać się z zagadnieniami dotyczącymi diagnozy i terapii dziecka z mutyzmem, wsparcia dla jego rodziny oraz propozycji pomocy dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Czytaj więcej„Usłysz dziecko z mutyzmem w ciszy” – podsumowanie konferencji

W dniu 27 listopada 2014 r. w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie, w ramach inauguracji Rządowego programu na lata 2014-12016 Bezpieczna i Przyjazna Szkoła cz. III odbyła się konferencja nt. „Przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej wobec dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ogólnodostępnej" organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ORE. Celem przedsięwzięcia było poznanie pragmatycznych, praktycznych rozwiązań przeciwdziałania przemocy rówieśniczej wobec dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ogólnodostępnej.

Czytaj więcejPodsumowanie konferencji „Przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej wobec dzieci i młodzieży ze...

Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych Ośrodka Rozwoju Edukacji zapraszają na konferencję „Przeciwdziałanie przemocy rówieśniczej wobec dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ogólnodostępnej”, która odbędzie się 27 listopada 2014 r. w Auli Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie Al. Ujazdowskie 28. Celem przedsięwzięcia jest poznanie pragmatycznych, praktycznych rozwiązań przeciwdziałania przemocy rówieśniczej wobec dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ogólnodostępnej. Konferencja skierowana jest do nauczycieli, przedstawicieli poradni psychologiczno – pedagogicznych, pracowników ośrodków doskonalenia nauczycieli, pracowników bibliotek pedagogicznych.

Więcej...

Wydział Specjalnych Potrzeb Edukacyjnych ogłasza nabór na: Kurs e-learningowy pn. „Praca z uczniem ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w szkole integracyjnej i ogólnodostępnej (etap edukacji wczesnoszkolnej)". Rozpoznawanie ryzyka dysleksji. Kurs przeznaczony jest dla nauczycieli i specjalistów pracujących w edukacji wczesnoszkolnej w szkołach integracyjnych i ogólnodostępnych, którzy spełniają dwa warunki:

  • mają w swoich szkołach uczniów z symptomami ryzyka dysleksji lub ze zdiagnozowanymi specyficznymi trudnościami w uczeniu się w kl. I-III, również wśród uczniów z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.
  • chcą zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy z tymi uczniami

Rozpoczęcie przewidziano na 07 listopada 2014 r.

Czytaj więcejKurs e-learningowy pn. „Praca z uczniem ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się w szkole...