Zamknij ten komunikat

Globalizacja a edukacja globalna w szkole – kurs blended learning Drukuj Email
czwartek, 06 września 2012
Globalizacja a edukacja globalna w szkole – kurs blended learning.

Tytuł

Globalizacja a edukacja globalna w szkole – kurs blended learning

Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich

Forma

szkolenie blended learning (4 moduły on-line, moduł stacjonarny, webinarium)

Adresaci

• nauczyciele konsultanci z placówek doskonalenia nauczycieli, którzy zajmują się problematyką edukacji globalnej,
  • nauczyciele szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych - realizujący tematyke edukacji globalnej zgodnie z nową podstawą programową,
  • nauczyciele - wychowawcy szkół/ placówek (stażyści, kontraktowi, mianowani) zainteresowani rozwijaniem nowych kompetencji, włączeniem problematyki globalnej do planu rozwoju zawodowego.

Opis

Szkolenie blended learning jest częścią projektu nr 964/2012 „Edukacja globalna w szkolnych projektach edukacyjnych-kontynuacja”.
Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2012.

Celem ogólnym projektu jest zwiększenie roli i miejsca edukacji globalnej w szkolnych programach nauczania i wychowania zgodnie z założeniami nowej podstawy programowej oraz zaktywizowanie środowiska szkolnego – nauczycieli, dzieci i młodzieży do podejmowania i realizowania projektów w obszarze edukacji globalnej. Szkolenie przyczyni się do rozwoju kluczowych kompetencji, które pozwolą przygotować dzieci i młodzież do funkcjonowania w globalnym społeczeństwie informacyjnym, opartym na wiedzy.

Miejsce

• 4 moduły on-line oraz webinarium na platformie szkoleniowej Moodle – dostępne po wypełnieniu formularza i zarejestrowaniu się do systemu,
  • moduł stacjonarny realizowany w 16 regionach Polski – w bazie szkoleniowej koordynatorów regionalnych edukacji globalnej (lista dostępna będzie na stronie http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/)

Data rozpoczęcia

24 września 2012

Data zakończenia

29 listopada 2012

Nabór

Otwarty.
Liczba miejsc: 400 ( po 25 osób z jednego regionu/ województwa)
Kryteria naboru:
Do udziału w szkoleniu zapraszamy kadrę kierowniczą, nauczycieli, wychowawców szkół / placówek z terenu całej Polski - zainteresowanych rozwijaniem umiejętności w zakresie realizacji tematyki edukacji globalnej oraz podejmowaniem inicjatyw i działań projektowych w środowisku lokalnym w Tygodniu Edukacji Globalnej.

Uwaga! pierwszeństwo w przyjęciu mają nauczyciele, którzy nie uczestniczyli w szkoleniach z zakresu edukacji globalnej i planują realizację zajęć / projektu edukacyjnego z tematyki globalnej w szkole.

50 –godzinne szkolenie realizowane metodą blended learning składa się z:
  • czterech modułów on-line (4 x10 godz.),
  • modułu stacjonarnego (8 godz. dyd.) - po pierwszym module online (jeden dzień szkolenia y planowany między 5 a 19 dniem października – termin zostanie uzgodniony w każdym województwie przez koordynatorów regionalnych edukacji globalnej,
  • webinarium prowadzonego online (2 godz.dyd. w 3-4 tygpdniu listopada)

Uczestnik pracuje pod opieką Moderatora szkolenia online. Warunkiem uzyskania zaświadczenia o ukończeniu formy doskonalenia wg wzoru ORE jest zaliczenie każdego z 4 modułów online, obecność na szkoleniu stacjonarnym oraz udział w webinarium.
Szkolenie jest bezpłatne. Uczestnik otrzymuje materiały dydaktyczne do pracy z uczniami. Na najbardziej aktywnych nauczycieli czeka „Wyprawka edukacyjna” z materiałami do prowadzenia zajęć.
Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu na szkolenie stacjonarne

Materiały

Program ramowy szkolenia dostępny na stronie http://www.edukacjaglobalna.ore.edu.pl/

Grażyna Kurowska – koordynator projektu