Zamknij ten komunikat

System Kierowania − Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze Drukuj Email
System Kierowania − Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze.

Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze przeznaczone są dla dzieci i młodzieży niedostosowanych społecznie wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki, metod pracy, wychowania i resocjalizacji jako resocjalizacyjno-wychowawcze, a dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim jako resocjalizacyjno-rewalidacyjne.
Do zadań MOW należy eliminowanie przyczyn i przejawów niedostosowania społecznego oraz przygotowanie wychowanków do życia zgodnego z obowiązującymi normami społecznymi i prawnymi.

Rekrutacja
Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze przeznaczone są wyłącznie dla młodzieży, wobec której Sądy Rodzinne i Nieletnich zastosowały (w trybie Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich) środek wychowawczy w postaci umieszczenia w MOW.

Wg stanu na dzień 30.09.2013 roku w Polsce funkcjonuje 93 takich placówek w tym:
  • placówki resocjalizacyjne dla dziewcząt – 20
  • placówki resocjalizacyjne dla chłopców – 49
  • placówki resocjalizacyjne koedukacyjne – 7
  • placówki resocjalizacyjno-rewalidacyjne dla dziewcząt – 1
  • placówki resocjalizacyjno-rewalidacyjne dla chłopców – 5
  • placówki resocjalizacyjne i resocjalizacyjno-rewalidacyjne dla dziewcząt – 4
  • placówki resocjalizacyjne i resocjalizacyjno-rewalidacyjne dla chłopców – 7
Od 31.03.2013 roku przybyło 9 nowych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych i jedna placówka została zamknięta.

Zaktualizowano: czwartek, 02 stycznia 2014

Rok Jana Karskiego  oświatowe ABC    rok szkoły w ruchu