Edukacja dziecka młodszego to obszar tematyczny poświęcony wychowaniu i edukacji dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W ostatnich latach nastąpiło wiele zmian systemowych dotyczących dzieci w tym wieku.

Obecne działania mają na celu doskonalenie kompetencji nauczycieli w zakresie wprowadzanych zmian oraz realizację priorytetów polityki oświatowej państwa na dany rok szkolny.

W roku szkolnym 2015/2016 zaplanowano następujące formy doskonalenia:

• Mały Mistrz – szkolenie dla przedstawicieli placówek doskonalenia nauczycieli w zakresie przygotowania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do edukacji ruchowej uczniów (listopad 2015 r.)
  • Przygoda z książką w edukacji wczesnoszkolnej – szkolenie dla nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych (marzec 2016 r.)
  • Edukacja matematyczno-przyrodnicza w klasach I-III – szkolenie dla nauczycieli konsultantów i doradców metodycznych (maj 2016 r.)

Informacje szczegółowe:

Iwona Konopka