Program „Jak sobie radzić z prowokacyjnymi zachowaniami uczniów? Metoda konstruktywnej konfrontacji” został opracowany przez zespół autorów z Centrum Metodycznego Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej, obecnie Ośrodka Rozwoju Edukacji. Upowszechniany jest od 2007 roku.

Program adresowany jest do rad pedagogicznych starszych klas szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Jego celem jest poszerzenie repertuaru reakcji nauczyciela o nowe, bardziej efektywne metody wychowawcze i zwiększanie umiejętności radzenia sobie z trudnymi zachowaniami uczniów.

Program w szkołach prowadzą  przygotowani przez trenerów ORE realizatorzy. Szkolenie rady pedagogicznej ma formę 4-godzinnego wykładu interaktywnego, opartego na prezentacji multimedialnej, z elementami warsztatu.

Program w ORE koordynuje Anna Borkowska z Wydziału Wychowania i Profilaktyki.
Kontakt: e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. (22) 825 44 51 w. 106

Szkoły mogą zamawiać szkolenia bezpośredniou uprawnionych realizatorów programu.

Zaktualizowano: 28 marca 2014